Ludhiana, Punjab
GST No. 03AFPPA8831B1ZV
Call 08047630831 82% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Kg
Product Brochure
| Diameter | 6 mm |
| Corrosion Resistance | YES |
| Material | Galvanised Iron |
| Quantity Per Pack | 50 KG |
| Color | ZINC PLATED |
| Thread Type | full threaded |
| Head Style | ROUND |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Bolt Diameter | M4 (4 mm) |
| Nominal Length | 8 mm |
| Diameter | 4 mm |
| Finish | Zinc Chromate |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Nut Type | Broaching |
| Size | 6mm-30mm |
| Quantity Per Pack | 50 kg |
| Shape | Hexagonal |
| Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
| Material, | Galvanized |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
Product Brochure
| Bolt Type | FULL THREADED |
| Material | Mild Steel |
| Size | more than 6 inch |
| Pack size | 50 kg |
| Packing Type | IN A BAG |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Material | GI |
| Size | 0.5 inch |
| Type of Clamp | Hanger |
| Color | GI |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Nominal Nut Diameter | 4 mm |
| Material | Mild Steel |
| Material Grade | 4.6 |
| Packaging Size | 50 KG |
| Is It Customised | Customisation |
| I Deal In | New Only |
| Rust Resistant | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| manufacturing exporters suppliers of hexagonal nuts |
View Complete details
Product Brochure
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details