Ludhiana, Punjab
GST No. 03AFPPA8831B1ZV
Call 08047630831 82% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Kg
Product Brochure
| Washer Type | Taper |
| Thickness | 4 mm |
| Inner Diameter | M10 |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Finish | Metal Coated |
| Outer Diameter | Up to 8 mm |
| Brand | Devansh Steels |
| Application | Construction |
| Dimension/Size | 15x15 mm |
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
Product Brochure
| Inner Diameter | 6 mm |
| Outer Diameter | 12 mm |
| Thickness | 2 mm |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| Brand | Devansh Steels |
| Country of Origin | Made in India |
| Diameter (Mm) | 16 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
Product Brochure
| Nominal Size | M6 |
| Washer Type | Plain Washer (Flat) |
| Inner Diameter | 12 inch |
| Material | Mild Steel |
| Outer Diameter | 16 inch |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Devansh Steels |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
Product Brochure
| Material | Mild Steel |
| Surface Finish | Zinc Plated |
| Shape | Dome |
| Outer Diameter | 16 mm |
| Inside Diameter | 12 mm |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details