Ludhiana, Punjab
GST No. 03AFPPA8831B1ZV
Call 08047630831 82% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Kg
Product Brochure
| Usage/Application | Industrial |
| Size | ANY |
| Thread Type | FULL THREADED |
| Quantity Per Pack | 50 KG |
| Corrosion Resistance | YES |
| Color | MS |
| Type | FULL THREADED |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Material Grade | 202 |
| Size | 6MM-16MM |
| Shape | Hexagonal |
| Usage/Application | Industrial |
| Type Of Bolts | Centre Head |
| Packaging Type | BAG |
| Color | WHITE |
| Diameter | 6 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Material | Mild Steel |
| Bolt Diameter | M6 (6 mm) |
| Nominal Length | 10 mm |
| Finish | Black Oxide |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Shape | Hexagon Head |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | SS |
| Brand | Devansh Steels |
| Grade | 304 |
| Rust Resistant | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 9 inch |
View Complete details